Noć muzeja 2019.

Dvorac obitelji Keglević po prvi puta otvara vrata posjetiteljima

Noć muzeja u dvorcu obitelji Keglević organizira Općina Lobor u suradnji s Domom za odrasle osobe Lobor – grad.

Tema ovogodišnje noći muzeji su Muzeji - Inovacije i digitalna budućnost. Od 18 sati počinje otvorenje Noći muzeja uz pucanje kubura Viteškog društva Svetog Križa kod Plavog doma u Markušbrijegu. Od 18.10 sati na porti Doma Loborgrad goste dočekuju grof i grofica Keglević. Od 18.30 sati počinje dječja radionica u prizemlju dvorca u raznim likovnim tehnikama u dvije grupe. Od 18.30 počinje i glazbena točka u salonu dvorca na katu, u 18.35 do 19 sati počinje i digitalna radionica OŠ F. Horvata Kiša Lobor. Od 19.20 sati počinju dvorski plesovi Povijesno plesne udruge Kontea, od 19.25 do 20 sati pub kvizovi o povijesti Lobora, baroka i zagorskih dvoraca. Od 20 sati posjetitelje očekuje Scenska minijatura princeza Luis u Lobogradu u izvedbi KUD-a Lobor. Od 20.20 počinje digitalna radionica učenika SŠ Zlatar. Ljubavna legenda o Karolini i Antunu u kojoj sudjeluju Zbor Mladih Majke Božje Bistričke počinje od 20.45. U 21.50 nastavlja se pub kviz, a od 22.30 dvorski plesovi, a tokom cijele večeri i glazbene točke.

Dvorac je za posjetitelje otvoren do 01 sat.