Međunarodna izložba maski u Galeriji grada Krapine

Obitelj Keglević iz dvorca Lobor-grad prisustvovala je u Gradskog galeriji grada Krapine na otvorenju izložbe maski.

U Galeriji grada Krapine je u petak 15. veljače otvorena deveta po redu, međunarodna izložba maski. Pučko otvoreno učilište Krapina, Galerija grada Krapine već tradicionalno uoči fašnika organizira izložbu, koja je posebna i jedinstvena po tome što su maske, osim što su izložene, i na licima svih okupljenih, kako organizatora, tako i izlagača i publike, pa događaj jamči odličnu zabavu, zbog čega je iz godine u godinu sve posjećeniji. Na izložbi uz likovne umjetnike iz Hrvatske izlažu i umjetnici iz Slovenije, umjetnice iz Srbije i Ukrajine te umjetnik iz Francuske i Argentine.

Izloženo je više od 130 maski koje su izrađene u različitim tehnikama i od različitih materijala. Najzastupljenije su keramičke maske, zatim maske od stakla gdje su vidljivi različiti pristupi obrade stakla, maske od papira (kaširane kao i rađene origami tehnikom) te maske izrađene od otpadnih materijala, tkanine, žice. Osim trodimenzionalnih ima i maski slikanih u tehnici ulja i akvarela.

Na otvorenju izložbe prisustovala je i obitelj Kegelević iz dvorca Lobor-grad.