Prvo hodočašće osoba s invaliditetom Majci Božjoj Gorskoj

Dom za odrasle osobe Lobor-grad, na inicijativu ravnateljice Darinke Sviben, dipl.soc.radnice, sudjeluje u organizaciji Prvog hodočašća osoba s invaliditetom u lokalnom svetištu Majke Božje Gorske. Očekuje se dolazak predstavnika i korisnika udruga za osobe s invaliditetom i domova za odrasle osobe iz cijele R. Hrvatske. Suorganizatori su, osim Doma Lobor-grad, Općina Lobor, Župa Sv. Ana i Udruga Sveta Ana iz Lobora.

Radi se o svetištu koje se nalazi iznad Lobora na obroncima Ivanščice te je već stotinama godina marijansko hodočastilište, a tragovi života na brdu mogu se pratiti od srednjeg brončanog doba. Pronađeni su tragovi poganskog hrama koji se kasnije preuređuje u ranokršćansku crkvu te se u 5. stoljeću gradi krstionica. Prva hrvatska kršćanska crkva sagrađena je oko 800. godine, a njeni ostaci pronađeni su južno od zvonika današnje crkve. Lokalitet ima iznimnu arheološku vrijednost i moći će se razgledati.

Pozivamo sve koji mogu da dođu u nedjelju (16.06.) na svetu misu, molitvu i druženje koje će početi u 11 sati.