NASLOVNICA

Svjetski dan mentalnog zdravlja u našem Domu

Svjetski dan mentalnog zdravlja Dom za odrasle osobe Lobor-grad obilježio je 11. listopada. U suradnji sa Gljivarskim društvom „Medenka „ iz Zlatara u dvorištu Doma organizirano je nekoliko aktivnosti. Članovi društva postavili su izložbeni stol s brojnim gljivama te pripremili edukaciju o vrstama gljiva koje se mogu naći u našim šumama. Također su pripremali gljivarski kotlić za domaćine i goste.
U mirisima i okusima uživali su brojni gosti među kojima su bili načelnica općine Lobor, ravnatelji osnovnih škola iz Lobora i Mača, djeca, stručni radnici sa voditeljicom Udruge za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom Sveta Ana i patronažna sestra iz Lobora.

Posjetili su nas ravnatelji sa suradnicima i korisnicima iz Centra za odgoj i obrazovanje Zajezda, iz Domova za odrasle osobe Bidružica, Šestinski dol- podružnica Mirkovec i Jalžabet.
Ugodnom druženju pridružili su se i ravnateljica CZSS Zlatar Bistrica sa suradnicama, članica Upravnog vijeća Doma Jelena Pečarić, predsjednik Udruženja obrtnika Zlatar, predsjednica Ceha frizera sa članicama te predsjednik Gljivarskog društva „Medenka".

Ove godine poseban naglasak je stavljen na očuvanje mentalnog zdravlja na radnom mjestu. Sukladno tome organizirano je predavanje sa temom „Stres na poslu“ koje je održala Nataša Klarić, prof. rehabilitator, djelatnica Doma. Tako su prisutni gosti dobili informacije i savjete kako mogu ojačati osobne resurse za nošenje sa svakodnevnim izazovima i stresorima, kako onima na radnom mjestu tako i općenito u svakodnevnom životu.

Tom prigodom dovršeno je uređenje sale za sastanke u kojoj su sudjelovali djelatnici i radna terapija Doma gdje su izloženi radovi korisnika. Za sve korisnike bio je organiziran veliki ples.
Ravnateljica Doma Darinka Sviben napomenula je važnost podizanja svijesti o problemima mentalnog zdravlja te važnost svakog pojedinca u njegovu očuvanju. Zahvalila se svim gostima na odazivu.
Nakon svih navedenih aktivnosti slijedilo je druženje uz gljivarski gulaš te ostale slastice.

Fotogalerija:

Starije novosti