NASLOVNICA

Frizerke stanarima Lobor-grada izmamile osmijeh na lice

''Osmjeh na licu'' naziv je akcije Ceha frizera Udruženja obrtnika Zlatar koja je 16. svibnja 2017. godine provedena u našem Domu. Pod vodstvom predsjednice Ceha Višnje Loparić još je 6 frizerki darovalo svoje slobodno vrijeme i pružilo besplatne frizerske usluge za korisnike Doma i u potpunosti opravdalo naziv akcije jer je oko stotinu korisnika i korisnica ustanove iz frizerskog salona izašlo s novom frizurom, ali i osmijehom na licu.

Tokom dana među korisnicima osjetilo se posebno raspoloženje, veselje zbog dolaska novih osoba, osoba koje će ih urediti na poseban način, novom frizurom, šminkanjem i mirisom parfema. Bez obzira na gužvu ispred frizerskog salona, rezultat je zajamčen, a to su uzajamni osmjesi.

Frizerkama je od srca zahvalila i ravnateljica ustanove Darinka Sviben. – Ovo je inicijativa predsjednika UO Zlatar Darka Varge i Višnje Loparić. Svi smo oduševljeni, a povod je bio obilježavanje Međunarodnog dana obitelji. Dogovaramo da slične akcije održimo i pred Božić, Dan žena, oni su voljni doći i uljepšati korisnike. Akciji se donacijom kozmetike, šminke i parfema, uključilo i poduzeće Preis iz Zlatara, pa je prisutan višestruki angažman lokalne zajednice, a ujedno je ovo i doprinos deinstitucionalizaciji – istaknula je ravnateljica.

U akciju su se uključili obrti odnosno frizerke Višnja Loparić iz Lobora, Vesna Cvetko iz Lobora, Jasmina Pažić iz Konjščine, Suzana Orsag iz Zlatara, Gordana Kuharić iz Mihovljana, Barica Sedak iz Mača i Zorica Škof iz Belca.

Starije novosti